Prohlášení o přístupnosti webových stránek orgánů státní správy

Oficiální internetové stránky městské části Praha-Petrovice, umístěné na adrese www.prahapetrovice.cz jsou uveřejněny ve formě, která je v souladu s vyhláškou o přístupnosti a s metodickými pokyny, které byly vydané Ministerstvem vnitra ČR (MVČR) (Vyhláška č. 64/2008 Sb), dále s dokumentem "Best practice - pravidla pro tvorbu přístupného webu"; k normám konsorcia WCAG 1.0 a také k metodickým pokynům Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR - projekt "Blind Friendly (pravidla pro tvorbu přístupného webu). 

Internetové stránky městské části Praha-Petrovice jsou vytvářeny pomocí jazyka XHTML 1.0 Transitional a dotvářeny styly CSS 3.0, což v praxi znamená, že textová verze od grafické je zcela oddělena a neobsahují tak žádné syntaktické chyby. HTML šablona stránek je tedy bez použití tabulek. Kaskádové styly (CSS) byly optimalizovány pro běžné prohlížeče (Internet Explorer 7 a 8, Firefox, Opera, Google Chrome, Safari) na všech běžných platformách (Windows, Mac OSX, Linux).

Při tisku stránek je na výstupní zařízení automaticky poslaná verze bez grafiky.
Informace jsou i nadále rozlišovány zvýrazněnými nadpisy a zarovnávány do odstavců.

Každý titulek je označen značkami od stupnice H1 až H5, každý odstavec používá značky P, barvy pozadí a písma jsou nasteveny tak, aby splňovaly kontrastní poměr minimálně 4,5:1. Každý netextový prvek má svůj alternativní popisek.

Dokumenty ke stažení ve formátu .doc a .xls je možné prohlížet pomocí OpenOffice a dokumenty formátu .pdf je možné prohlížet pomocí Foxit Readeru.