Vystoupení klavíristy Petra Vondráčka a skupiny Knezaplacení

Typ akce: 
Kultura
Datum: 
04.10.2017 19:00

PETR VONDRÁČEK – KNEZAPLACENÍ   !!!     

Pod tímto názvem, ovšem bez vykřičníků, zvala kulturní komise naší městské části zájemce na koncert, který se uskutečnil ve  středu 4. října t.r. v sále Domu občanské vybavenosti. A název odpovídal skutečnosti.  KNEZAPLACENÍ je neprofesionální hudební skupina, která je u nás známá a oblíbená svým  pojetím hudebního žánru, technickou úrovní a vtipnými  texty. U nás se představila v obsazení : Lenka Musilová –zpěv,flétny, Míla Šlechtová – zpěv, perkuse,Martin Příhoda –zpěv, kytara a Jan Paulík – zpěv, kytara.                                                                                                   

Petr Vondráček  je vynikající hudebník, skladatel, herec. Jeho technika hry na klavír je obdivuhodná a diváky dovedla k nadšeným ovacím. Úvod koncertu patřil hudební skupině, která nepředstavila skladbami, jako např.“ Podzimní labyrint“,  „ Obálka“, „ Jen tak si pískat“, „ Střípek z pouti“, „ Deprese“, „Blues pro kočku toulavou“ „ Okno do samoty“ a mnoho dalších. Jednotlivé skladby spojoval svým vtipným projevem fronton kapely Jan Paulík. Celkový dojem vystoupení skupiny byl velice příznivý.                                                                                                                                  

Po přestávce obecenstvo přivítalo Petra Vondráčka, který zahájil ve vysokém rytmu rok’n   rollu  melodiemi Elvise Presleyho. Nezůstalo však pouze u krále tohoto žánru, zazněly skladby vlastní provenience jako např. „ Bývaly časy“, „ Blues pro ztracenou dívku“,“ Dej mi pusu“, „ Když si bere žena ženu za ženu“,“ Ou,  ou holky“,“ Pápěří“,ů Prima den“, „ S politiky netančím „ apod. Obsah písní odrážel mimo jiné Vondráčkovy životní zkušenosti. Obecenstvo okouzlil  nejen výběrem skladeb, ale také technickou dokonalostí ,energií a prožitkem  zpívaných textů. Byl za to odměněn bouřlivým potleskem.

O. Semecký

PřílohaVelikost
PDF icon p._vondracek.pdf89.77 KB
Adresa: 
Edisonova 429
Praha 10–Petrovice
Česká republika
50° 2' 9.7296" N, 14° 33' 23.5188" E
CZ