Typ akce: 
Kultura
Datum: 
24.10.2017 19:00

Petrovickým  občanům se dne 24. října dostal další kulturní dárek ve formě  vystoupení zpěvačky Petry Černocké. Tato hudební stálice a stále šaramantní dáma svým hlasovým projevem dokázala,  že nic neztratila z kvality svého hlasového projevu.                                                                                           

Úvod koncertu, za doprovodu svého manžela  zahájila, jak se dalo očekávat, písní „Saxana“ z filmu „ Dívka na koštěti“, který ji nejvíce proslavil.  Po této melodii následovaly další hity, jako např. „ Koukej, se mnou si píseň broukej“,, „ Mississippi“, „ Cukrárna“,  „ Rákosí“,  „Ovečka“,  „ Všechno se otočí“, „ Ke vzdáleným horám“,  a mnoho dalších.                                                        

Nezůstalo však jen u zpívání. Mimo jiné se zmínila i o svých operních začátcích, kdy zpívala i árii Mařenky v Prodané nevěstě. Svým  šarmem   i  nadhledem si zavzpomínala na své mladické lásky a otevřenou přirozeností dala nahlédnout do svého soukromí, včetně svých tři manželství. S potěšením konstatovala, že i její dcera má  hudební  vlohy a dala se  na pěveckou dráhu.

Příjemný večer rychle uběhl a zaplněný sál Domu občanské vybavenosti poděkoval oběma účinkujícím za příjemné chvíle  dlouho trvajícím potleskem.

O. Semecký, předseda kulturní komise RMČ Praha - Petrovice.