Typ akce: 
Děti
Datum: 
31.10.2018 16:00
Čarodějnice, duchové, dlabané dýně, svíčky a tajemná atmosféra... To je svátek Halloween v Botanické zahradě. Strašidelná atmosféra, dýně, kam se podíváš, jejich dlábání... A až se setmí, vezměte dýni, vložte do ní svíčku a zapojte se do tradičního průvodu, který začíná v 18 hod.

Svátek Halloween má kořeny v prastaré tradici Keltů, kteří se takto loučili s létem. Podle legendy lidé v dávných dobách věřili, že v noci z 31. října na 1. listopad se domů vracejí duše zemřelých a vyhledávají pomoc příbuzných, aby jim pomohli překročit onu hranici do země mrtvých.

Aby duchové viděli na cestu, lidé jim svítili svítilnami z vydlabaných řep. Převlékali se do starých hadrů a malovali si obličeje, aby byli ochráněni před zlými duchy. Dnes se místo řepy používají dýně, neboť jich roste víc. Tento svátek se líbí hlavně dětem, které se vydávají v maskách a v převlecích strašidel a duchů po domech příbuzných a známých, kde získávají sladkosti a ovoce. Této magické noci se vyřezávají z tykve lucerny, které se dávají do oken nebo před vchod, aby chránily domácnost před zlomyslnostmi duchů. Halloween v botanické zahradě proběhne ve venkovní expozici - části Stráň, od 16 do 19hos. Každý návštěvník bude mít možnost vydlabat si vlastní dýni a zúčastnit se průvodu rozsvícených dýní v 18 hodin.

Přímo na místě bude možné zakoupit dýně k dlabání. Pro děti budou do setmění připraveny soutěže a drobné úkoly. V 18 hodin vyjde tradiční večerní průvod s rozsvícenými dýněmi. Během odpoledne a večera bude také možnost zakoupit v občerstvení špekáček, opéct si ho a posedět u ohně. S sebou si nezapomeňte vzít oblečení, které je možné umazat, lžíci a nůž na dlabání a hlavně dobrou náladu.

Přijďte do botanické zahrady v Troji oslavit Halloweenskou noc - svátek duchů - setkání příšer(ek) všech ras, pohlaví a věku.

Botanicka zahrada hl. m. Prahy
Nádvorní 134
171 00 Praha 7
Tel.: +420 234 148 111
 
Vstupné
Cena: 85 Kč
Snížená cena: 45 Kč
Rodinné vstupné: 215 Kč
Adresa: 
Nádvorní 134
170 00 Praha 7
Česká republika
50° 7' 8.292" N, 14° 24' 46.9836" E
CZ