7.ročník projektu Kraje pro bezpečný internet

Soutěžte opět o ceny s projektem Kraje pro bezpečný internet!

I letos se žáci a studenti základních a středních škol v Praze  kraji mohou zapojit do soutěže s projektem Kraje pro bezpečný internet a vyhrát hodnotné ceny!

Hlavním cílem projektu je zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci.

Pro žáky a studenty jsou připraveny aktualizované e-learningové lekce a krátké videospoty, kde se dozví nejdůležitější informace z oblasti bezpečnosti na internetu. Na tyto vzdělávací materiály, které je možné využít ke samostudiu či ve výuce navazuje soutěžní znalostní kvíz. Po správném zodpovězení dvaceti otázek jsou soutěžící zařazeni do slosování o hodnotné ceny.

Žáci a studenti si také mohou po absolvování soutěžního kvízu zasoutěžit i v Kvízu PLUS, který je určen pro opravdové znalce problematiky elektronické bezpečnosti a opět zde mohou získat hodnotné ceny od partnerů projektu společností Microsoft a GORDIC.

 

Soutěžit mohou také školy.  

Prvé tři školy z každé kategorie s největším počtem úspěšných absolventů soutěžního kvízu získají poukázky v hodnotě 20 – 15 – 10 tisíc Kč na nákup pomůcek pro výuku v předmětech ICT.

 

Lekce a soutěžní kvíz jsou dostupné na webových stránkách https://www.kpbi.cz/

Soutěžní kvíz poběží do konce února 2021. Poté bude následovat losování vítězů a prezenční krajská finále soutěžního kvízu PLUS.

Projekt Kraje pro bezpečný internet je realizován po záštitou Asociace krajů ČR. V rámci svých aktivit také úzce spolupracuje s Policií ČR.

V rámci projektu jsou kromě e-learningových kurzů pro žáky a studenty, připraveny lekce pro učitele, rodiče a veřejnost, sociální pracovníky a policisty a videospoty pro rodiče, seniory a pro mládež.

V loňském roce se do soutěžního kvízu zapojilo více jak 35 000 žáků a studentů.

Z výsledků testování vyplynulo, že největší obtíže při bezpečném chování na internetu dělají žákům a studentům otázky související se sdílením osobních údajů a fotografií.

 

Průběžná statistika účasti v jednotlivých krajích:

https://elearning.ecrime.cz/admin/kpbi_stats.php

 

Kontaktní osoba:

Ing. Renata Tomanová

manažerka rozvoje IS/ICT, koordinátorka projektu KPBI za kraj hl.m.Praha

HLAVNÍ MĚSTO PRAHA

MAGISTRÁT HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY

Odbor informatických aplikací

Oddělení rozvoje IS/ICT

Jungmannova 35/29, 11000 Praha 1

Tel.: +420 236 002 660, +420 731 674 611

renata.tomanova@praha.eu