Rugby Praha - Petrovice mezinárodní turnaj PYRF U12

ÚSPĚŠNÉ VYSTOUPENÍ PETROVICKÝCH NADĚJÍ NA PYRFu

V sobotu 7.dubna se v Praze konal již pátý ročník velkého mládežnického ragbyového turnaje Prague Youth Rugby Festival (PYRF). Na osmi hřištích pěti pražských klubů + Říčany se odehrávaly tuhé boje hned v sedmi kategoriích od U8 až po U18. Celkem se turnaje zúčastnilo 117 týmů ze 34 klubů devíti zemí Evropy. Tímto rozsahem se jedná o největší domácí turnaj a pravděpodobně i největší turnaj svého druhu v celé střední Evropě. Výběry našich mladých ragbistů a ragbistek nemohly samozřejmě chybět a nejen to vedle Tatry a Sparty jsme byli jediný klub, který obsadil všechny kategorie.

Nejen co se účasti týká, byli jsme i úspěšní v kláních na hřištích samotných. Kategorie U8 odehrála svůj turnaj na hřišti RC Praga. Z našeho klubu se turnaje zúčastnily hned tři týmy, které po krásných bojích obsadily 5. , 16, a 20. místo z celkového počtu 21 týmů. Turnaj vyhrál velmi dobře připravený tým SC Frankfurt 1880.

Kategorie U10 hrála na hlavním hřišti RC Tatra Smíchov. Náš výběr obhajoval první místo z podzimní části a věřili jsme, že to nebyl úspěch náhodný. A nebyl, naši hráči U10 prokázali své kvality a dokázali své prvenství obhájit. Velká gratulace hráčům a trenérům ! 1. místo RK Petrovice !

Kategorie U12 – tuto kategorii jsme tradičně hostili na našem hřišti a měli jsme účast největší ze všech celkem 30 týmů, z čehož byli dva naše. Druhý tým bojoval statečně a celkovým 26.místem splnil vytčený cíl. „A“ tým hrál skutečně výborně a jen horším skóre v semifinálové skupině ve srovnání s pozdějším celkovým vítězem turnaje nepostoupil do finále. Závěrečné utkání však zvládl a obsadil skvělé 3.místo. Vítězem turnaje se stal tým RC Mountfield Říčany A.

Kategorie U14 hrála v Říčanech. Tým se musel obejít bez dívek, které hrály svou vlastní soutěž, a obsadil slušné sedmé místo z 15 týmů. Kategorii vyhrál domácí tým RC Mountfield Říčany.

Kategorie U16 hrála sedmičkovou verzi ragby na hřišti RC Sparty Praha. V těžké konkurenci jsme obsadili skvělé 4. místo z 12 týmů. I zde vyhrál domácí celek RC Sparta Praha

Také kategorie U18 hrála svůj sedmičkový turnaj na Spartě a obsadila také neoblíbené čtvrté místo z celkem šesti týmů. Turnaj U18 vyhrál výběr RC Bystrc z Brna.

Součástí tohoto festivalu byl i ryze dívčí turnaj hráček do 17 let. Turnaje se zúčastnilo hned pět týmů. Hráčky RK Petrovice tvořily páteř nakonec vítězného týmu nazvaného Čechy I – gratulujeme našim skvělým holkám!

Jak je z přehledu vidět našim výběrům se velice dařilo a protože Říčany neobsadily soutěž U18 nakonec jsme se v neoficiálním pořadí klubů umístili na prvním místě o pouhý bodík před druhou Tatrou Smíchov. Tím jsme opět potvrdili tradičně výbornou práci s mládeží v našem klubu napříč kategoriemi!

Bližší info: https://www.rkpetrovice.cz/

Rugby Praha - Petrovice mezinárodní turnaj PYRF U12
Rugby Praha - Petrovice mezinárodní turnaj PYRF U12
Rugby Praha - Petrovice mezinárodní turnaj PYRF U12
Rugby Praha - Petrovice mezinárodní turnaj PYRF U12
Rugby Praha - Petrovice mezinárodní turnaj PYRF U12
Rugby Praha - Petrovice mezinárodní turnaj PYRF U12
Rugby Praha - Petrovice mezinárodní turnaj PYRF U12
Rugby Praha - Petrovice mezinárodní turnaj PYRF U12
Rugby Praha - Petrovice mezinárodní turnaj PYRF U12
Rugby Praha - Petrovice mezinárodní turnaj PYRF U12
Rugby Praha - Petrovice mezinárodní turnaj PYRF U12
Rugby Praha - Petrovice mezinárodní turnaj PYRF U12
Rugby Praha - Petrovice mezinárodní turnaj PYRF U12
Rugby Praha - Petrovice mezinárodní turnaj PYRF U12
Rugby Praha - Petrovice mezinárodní turnaj PYRF U12
Rugby Praha - Petrovice mezinárodní turnaj PYRF U12
Rugby Praha - Petrovice mezinárodní turnaj PYRF U12
Rugby Praha - Petrovice mezinárodní turnaj PYRF U12
Rugby Praha - Petrovice mezinárodní turnaj PYRF U12
Rugby Praha - Petrovice mezinárodní turnaj PYRF U12
Rugby Praha - Petrovice mezinárodní turnaj PYRF U12
Rugby Praha - Petrovice mezinárodní turnaj PYRF U12
Rugby Praha - Petrovice mezinárodní turnaj PYRF U12
Rugby Praha - Petrovice mezinárodní turnaj PYRF U12
Rugby Praha - Petrovice mezinárodní turnaj PYRF U12