Typ akce: 
Ostatní
Datum: 
03.03.2024 10:00

Vážení občané,

dne 3. 3. 2024 od 10.00 v sále DOV Edisonova 429/28, Praha 10 se bude konat Jarní petrovický blešák. Srdečně jsou zváni prodejci, či všichni koupěchtiví, ale i zvídaví!

Jarní petrovický blešák

Účel:

Po úspěšném „Prvním petrovickém blešáku“ otevíráme „Jarní petrovický blešák“. Hlavní myšlenka akce je pořád stejná, dát druhou šanci použitým věcem, které se budou hodit někomu jinému.

Bleší trh však nemá být pouze o zboží, ale také o setkání s lidmi, kteří sdílí stejný zájem. Účastí na bleším trhu pak podpoříme recyklaci a udržitelný způsob života, zejména snižováním množství odpadu a využívání stávajících zdrojů. Je to rovněž způsob, jak nakoupit levně a kvalitně, neboť nabízené věci mohou být ve velmi dobrém stavu, ačkoliv jsou použité.

Na akci není vítán prodej komerčního zboží či harampádí, prodej některých věcí není výslovně povolen, viz pravidla níže. Při prodeji vlastního použitého zboží není potřeba mít živnostenský list.

Občerstvení:

K dispozici bude něco malého k zakousnutí i nápoje, aby mohli návštěvníci nabrat síly a pokračovat ve svém dobrodružství po trhu.

Pravidla:

Pořadatel poskytuje prodávajícímu pouze prodejní místo, a to dle kapacity prostoru. Z tohoto důvodu pořadatel doporučuje si místo rezervovat (viz kontakt níže). Prodejní místo se poskytuje bezplatně, rovněž není zpoplatněn ani vstup návštěvníků (kupujících).

Všechny právní a obchodní vztahy vznikají nezávisle na pořadateli, a to mezi prodávajícím a kupujícím.

Na bleším trhu není výslovně dovoleno prodávat čistě komerční (nový) sortiment, živá zvířata, zbraně a střelivo, jedy, léky, návykové či omamné látky (tedy ani alkoholické nápoje), chemicky nebezpečné látky, finanční produkty, služby obecně, nápoje či potraviny (vlastní výpěstky ze zahrádky jsou dovoleny), zboží podporující rasistické či nenávistné smýšlení. Výčet není kompletní a pořadatel si vyhrazuje právo na neposkytnutí místa prodávajícímu či vykázání prodávajícího z místa v den konání akce.

Kontakt:

Pořadatel: Městská část Praha-Petrovice, IČO 00231363, Edisonova 429/28, 109 00 Praha 10

Email: info@prahapetrovice.cz

Tel.: 267 900 933 (recepce ÚMČ Praha-Petrovice)

PřílohaVelikost
PDF icon Jarní petrovický blešák1.11 MB