Knihovna

Pozvánka na besedu se spisovatelkou

VĚROU NOSKOVOU

Místní knihovna MČ Praha-Petrovice zve na setkání s přední českou spisovatelkou, básnířkou a publicistkou Věrou Noskovou. Dozvíte se o literární tvorbě autorky před a po Sametové revoluci, čímž zároveň i o době před a po roce 1989. Stačí připomenout její trilogii Bereme co je, Obsazeno a Víme svý. Přijďte a nebojte se ptát na vše, co vás zajímá. Mnohé vám výmluvně dokreslí také promítání doprovodných fotografií s dobovou hudbou.

Beseda se uskuteční 21. listopadu 2019 od 18.00 hodin v prostorách knihovny na adrese: Edisonova 429/28, Praha 10 – Petrovice.

 

KNIHOVNÍ FOND: V letošním roce jsme pro Vás nakoupili už přes 350 nových knižních titulů - pro děti, teenagery i dospělé. Protože jde vesměs o nejžádanější knihy na současném českém knižním trhu, věříme, že mezi nimi každý najde právě tu svou zamilovanou. A jako vždy, také v tomto roce jsme nabídku obohatili novými knihami v "Putovním souboru z MLP". Pokud si nevíte rady s výběrem, dejte třeba i na naše tipy. (viz Novinky)

KE KNIHOVNÍM řadám, které máte v oblibě, patří také:

Anglická knihovna: K zapůjčení jsou jak díla velikánů světové literatury, tak i současných bestsellerových autorů všech žánrů, beletrie pro dospělé stejně jako knihy pro dětské čtenáře nebo teenagery. Co se týká náročnosti čtení v angličtině, vedle knih v originále nechybějí ve výběru ani  tzv. „zjednodušené“ knihy, které podle vyznačeného stupně obtížnosti používají menší slovní zásobu. Knihu v angličtině si tak u nás najdou i ti, kteří se jazyk teprve učí. (viz Novinky)

Knihovna turistických průvodců: nabízí průvodce světových metropolí a atraktivních zemí (od New Yorku přes Řím až po Berlín a od Mexika přes Island až po Čínu). (viz Novinky)

Deskové hry: Vybírat můžete z různých druhů, takže neváhejte a užijte si příjemnou zábavu. (viz Novinky)