Stalo se

NOC S ANDERSENEM 2018

Místní knihovna MČ Praha – Petrovice uspořádala pro malé petrovické čtenáře další pohádkově dobrodružnou Noc s Andersenem. Již tradiční akce se letos uskutečnila v pátek 23. března od 18.00 hod. do soboty 24. března 08.00 hod., a to samozřejmě opět v naší knihovně. Pro děti byla hned po večeři v restauraci Letem světem, která byla  jedním ze sponzorů akce, připravena řada soutěžních akcí, a to od soutěže kostýmů až třeba po hledání pokladu v naší knihovně. A samozřejmě nechybělo ani pohádkové čtení, tentokrát z Povídání o pejskovi a kočičce od Josefa Čapka. Dětem se večer líbil, takže se prý už těší na  Noc s Andersenem 2019.

Foto z Noci s Andersenem

SOUTĚŽ:  DEN PRO DĚTSKOU KNIHU 2017

Komiks zdarma získalo 20 dětí.

Děti, které se v prosinci registrovaly v Místní knihovně Praha - Petrovice nebo pro ni vyplnily pracovní list k časopisu Bart Simpson, získaly jako odměnu komiksový časopis Bart Simpson. Ty, které nám navíc předaly komiksový obrázek na téma Simpsonovi, se zapojily do soutěže Nakladatelství CREW s.r.o., jež převzalo záštitu nad akcemi Dne pro dětskou knihu (2.12. 2017). Vítězné soutěžní obrázky budou publikovány v čísle 04/2018  časopisu Bart Simpson. Na vítěze ještě čekají ceny v podobě ročního předplatného časopisu Bart Simpson. Uzávěrka pro zasílání obrázků byla stanovena na 31. 12. 2017. ( foto z akce )

BESEDA

V listopadu se u nás konaly hned dvě besedy, v nichž jsme připravili povídání o knihovnách a knihách pro děti z mateřské školy Milánská a žáky 1. třídy Dino Schools. ( Foto z besedy s Dino schools.)

ČTENÍ S KNIHOVNOU

V rámci 21. ročníku Týdnu knihoven, který se letos uskutečnil od 2. do 8. října, naše knihovna připravila akci Děti čtou dětem. Na programu bylo povídání o knihovně i předčítání pohádek, to samozřejmě  knihovnických. Dětem z mateřské školky Jakobiho a letošním prvňáčkům ze základní školy Dopplerova skvěle předčítali žáci 8. třídy ze stejné školy. ( Foto z akce Děti čtou dětem.)