Stalo se

Den nepřečtených knih

Koná se každý rok 31. srpna a je dnem jako stvořeným pro celodenní čtení. Vezměte do ruky knihu, kterou máte rozečtenou nebo takovou, která na vás už dlouho čeká v knihovně. Den nepřečtených knih od roku 2012 slavíme i v České republice. Češi prý mají ve svých knihovnách v průměru 23 % nepřečtených knih. Nejčastěji jde překvapivě o světové bestsellery, nedočtené zůstávají také tituly z povinné četby. Podle aktuálního průzkumu je na vině nejen nedostatek volného času, ale i špatný výběr knihy, která konkrétního čtenáře nezaujme….

Více na: https://www.martinus.cz/denneprectenychknih (Tento odkaz se otevře v novém okně)

SOUTĚŽE k 100. výročí ČSR

Poslední květnový den se v Domě občanské vybavenosti uskutečnilo slavnostní ocenění vítězů dvou soutěží, které k 100. výročí vzniku Československa vyhlásila Městská část Praha - Petrovice pro žáky petrovických škol a gymnázií. Fotografické soutěže na téma "Místo, kde vrůstám kořeny, aneb Petrovice očima dětí" a literární soutěže s mottem "Co mi říká pojem vlastenectví" se tak účastnily děti jak ze ZŠ Dopplerova, tak i z Dino Schools a Gymnázia Altis. Úspěšně se zapojili i dva žáci z jiných škol, kteří však mají trvalé bydliště v Petrovicích. Vítězům osobně gratulovaly starostka městské části JUDr. Olga Hromasová a předsedkyně Komise výchovy, vzdělávání a sportu RMČ Mgr. Veronika Balíčková.

Fotografická soutěž: Účastnilo se 47 dětí, z toho 13 dětí se zapojilo týmovou prací za celou třídu 2. A Dino Elementary schools, další už soutěžili jako jednotlivci. Soutěžilo se ve čtyřech věkových kategoriích od 6 do 15 let a uděleno bylo celkem 10 cen.

Literární soutěž: Účastnilo se 12 dětí, které soutěžily opět ve 4 kategoriích, tentokráte dělených podle stupně tříd od 3. až do 9. třídy. Uděleno bylo opět celkem 10 cen. Kategorie 9. třídy nebyla obeslána.

Podrobné zadání v přílohách.

 

NOC S ANDERSENEM 2018

Místní knihovna MČ Praha – Petrovice uspořádala pro malé petrovické čtenáře další pohádkově dobrodružnou Noc s Andersenem. Již tradiční akce se letos uskutečnila v pátek 23. března od 18.00 hod. do soboty 24. března 08.00 hod., a to samozřejmě opět v naší knihovně. Pro děti byla hned po večeři v restauraci Letem světem, která byla  jedním ze sponzorů akce, připravena řada soutěžních akcí, a to od soutěže kostýmů až třeba po hledání pokladu v naší knihovně. A samozřejmě nechybělo ani pohádkové čtení, tentokrát z Povídání o pejskovi a kočičce od Josefa Čapka. Dětem se večer líbil, takže se prý už těší na  Noc s Andersenem 2019.

Foto z Noci s Andersenem

SOUTĚŽ:  DEN PRO DĚTSKOU KNIHU 2017

Komiks zdarma získalo 20 dětí.

Děti, které se v prosinci registrovaly v Místní knihovně Praha - Petrovice nebo pro ni vyplnily pracovní list k časopisu Bart Simpson, získaly jako odměnu komiksový časopis Bart Simpson. Ty, které nám navíc předaly komiksový obrázek na téma Simpsonovi, se zapojily do soutěže Nakladatelství CREW s.r.o., jež převzalo záštitu nad akcemi Dne pro dětskou knihu (2.12. 2017). Vítězné soutěžní obrázky budou publikovány v čísle 04/2018  časopisu Bart Simpson. Na vítěze ještě čekají ceny v podobě ročního předplatného časopisu Bart Simpson. Uzávěrka pro zasílání obrázků byla stanovena na 31. 12. 2017. ( foto z akce )

BESEDA

V listopadu se u nás konaly hned dvě besedy, v nichž jsme připravili povídání o knihovnách a knihách pro děti z mateřské školy Milánská a žáky 1. třídy Dino Schools. ( Foto z besedy s Dino schools.)

ČTENÍ S KNIHOVNOU

V rámci 21. ročníku Týdnu knihoven, který se letos uskutečnil od 2. do 8. října, naše knihovna připravila akci Děti čtou dětem. Na programu bylo povídání o knihovně i předčítání pohádek, to samozřejmě  knihovnických. Dětem z mateřské školky Jakobiho a letošním prvňáčkům ze základní školy Dopplerova skvěle předčítali žáci 8. třídy ze stejné školy. ( Foto z akce Děti čtou dětem.)