Nové knihy

NÁŠ KNIHOVNÍ FOND : Letos jsme pro Vás nakoupili už přes 200 nových knižních titulů pro děti, teenagery i dospělé. Protože jde vesměs o nejžádanější knihy na současném českém knižním trhu, věříme, že mezi nimi každý najde právě tu svou zamilovanou. A jako vždy, také v tomto roce jsme nabídku obohatili novými knihami i ve "Výměnném souboru z MLP". Pokud si nevíte rady s výběrem, dejte třeba i na naše tipy.

PRO DĚTI A MLÁDEŽ

TÉMĚŘ PRO VŠECHNY: Příběhy Harryho Pottera a jeho kamarádů Hermiony i Rona si získaly díky fantazii spisovatelky J. K. Rowlingové už dávno nesmrtelnou slávu u dětí nejrůznějšího věku. Neváhejte a přidejte se k nim. Máme nyní všech sedm dílů v hezkém  novém vydání.

NĚCO PRO HOLKY:

Jill Marphyová: Čarodějnice školou povinné Kdo už četl některé díly, tomu určitě udělá radost jejich pokračování. Osud Akademie slečny Krákavé bude záviset na údajně nejhorší čarodějnici ze všech, Mildred Virválové a jejím novém kamarádovi, pejskovi Hvězdě.

R. R. Russellová: Deník Mimoňky Po knihách humorných deníkových zápisků školačky Nikki, aneb školní mimoňky s velkou dávkou talentu pro výtvarku a trapasy, holky prahnou, protože třeba její Příběhy nešťastný lásky jsou opravdu jako ze života. Paní spisovatelka R. R. Russellová osloví i ve všech dalších dílech, které nabízíme.

PRO STARŠÍ DĚTI:

Petra Dvořáková: Každý má svou lajnu Útlá knížka slaví úspěch nejen u holek, ale docela dost u kluků. Se sourozenci Adamem a Kateřinou vyrůstajícími v menším městě si totiž nejen zahrají florbal, ale zažijí i mnohem víc než jedno florbalové vítězství.

PRO ZVÍDAVÉ: 

A. a D. MIzielińští: Pod zemí, pod vodou Autoři velkoforátovou pojali naprosto skvěle. Na cestě k zemskému jádru děti provázejí ilustrace spousty zvířat i podivných stvoření z mořských hlubin. Nechybějí oni obrázky nejrůznějších plavidel tak, jak s člověkem pluly časem.

PRO DOSPĚLÉ ČTENÁŘE

ROMANCE

Jojo Moyesová: Krasojezdkyně V zapadlém koutě Londýna učí bývalý špičkový drezúrní jezdec svou vnučku Sarah. Když však do jejich života zasáhne katastrofa, čtrnáctiletá Sarah se musí začít životem protloukat sama…

Táňa Keleová - Vasilková: Lži Román slovenské autorky vypráví o krizi manželství hlavní hrdinky. Jde o manželovy lži a přetvářky, které časem náhodou vyplavou napovrch. Viola je šokovaná, i když i ona má své dosud nepřiznané tajemství.

NAPĚTÍ

Harlan Coben: Cizinec Světový bestsellerista přichází se svým dosud nejskandálnějším thrillerem o tom, jak se mohou dobře míněné lži v cizích rukou změnit ve smrtící pasti. Za vším totiž stojí někdo, kdo se rozhodl některým lidem životy nejen ničit, ale i brát…

J. P. Delaney: Ta přede mnou Uhrančivý, dokonale promyšlený psychothriller je plný zvratů a překvapení, kdy ani závěr nezklame.

DETEKTIVNÍ

Peter May: Běžkyně Pátý díl ze série čtenářsky oblíbených spisovatelových thrillerů tentokrát přivádí do světa vrcholové atletiky. Z náhodných úmrtí nejlepších čínských sportovců se v čase stávají vraždy, které vyšetřuje detektiv Li Jen.

James Patterson: Citlivé místo Navazuje na předchozí knihu Přímý zásah. Ten, kdo chce vědět, jak vše nakonec dopadne, se jistě těší. Jako vždy jde o dobrý detektivní příběh.  

HISTORIE

Vlastimil Vondruška: Vzpoura goliardů Píše se rok 1261. Přemysl II. Otakar podpoří v boji o trůn římského krále proti Alfonsi Kastilskému jeho konkurenta Richarda Cornwallského, a za to má slíben majestát, propůjčující mu rakouské a štýrské léno. Jako vždy jde o další napínavý detektivní příběh Oldřicha z Chlumu.

HUMOR

Humor Jerzy Kosinski: byl jsem při tom Satira na život v nejvyšší společnosti je dojemným a zároveň neuvěřitelně komickým příběhem, který byl i zfilmován s nezapomenutelným Peterem Sellersem v hlavní roli „moudrého“ zahradníka Chance.

Miroslav Macek: Saturnin se vrací Je jen na Vás, abyste posoudili, nakolik se současnému autovoi podařilo pokračování nepochybně nesmrtelné humoristické knihy Zdeňka Jirotky Saturnin, která dokonale pobavila již několik generací čtenářů.

VÁLEČNÉ

Ralf Rothmann: Zemřít na jaře Román je literárním pomníkem nezletilým německým vojákům, které Hitler nuceně naverboval v samotném závěru druhé světové války. Dva sedmnáctiletí kamarádi stanou proti sobě...

VĚČNÁ KLASIKA

Irwin Shaw: Láska v temné ulici Paříž, New York, Švýcarsko, zapadlý kout amerického venkova – to všechno jsou místa, která jeden z nejlepších amerických prozaiků 20. století mistrovsky zachytil v této knize povídek. Jsou plné vtipných dialogů, skvěle vykreslených charakterů a lidských příběhů.

Albert Camus: Mor Jde o slavný alegorický román, jehož děj chronologicky popisuje vypuknutí a šíření moru a postupně i boj proti němu.Camus ho psal skoro 7 let. Potěší vyznavače existencionalismu a všechny náročnější čtenáře.

TURISTIČTÍ PRŮVODCI

Řada turistických průvodců po světových metropolích a atraktivních zemích soustřeďuje nejnovější vydání průvodců od New Yorku přes Řím až po Berlín a od Mexika přes Island až po Čínu.