Nové knihy

Nové knihy

NÁŠ KNIHOVNÍ FOND : V loňském roce jsme pro vás nakoupili více jak 490 nových knižních titulů pro děti, teenagery i dospělé. Protože jde vesměs o nejžádanější knihy na současném českém knižním trhu, věříme, že mezi nimi každý najde právě tu svou zamilovanou. A jako vždy, také v tomto roce jsme nabídku obohatili novými knihami i ve "Výměnném souboru z MLP". Pokud si nevíte rady s výběrem, dejte třeba i na naše tipy:

PRO DĚTI A MLÁDEŽ

TÉMĚŘ PRO VŠECHNY: Příběhy Harryho Pottera a jeho kamarádů Hermiony i Rona si získaly díky fantazii spisovatelky J. K. Rowlingové už dávno nesmrtelnou slávu u dětí nejrůznějšího věku. Neváhejte a přidejte se k nim. Máme nyní všech sedm dílů v hezkém  novém vydání. Pro pobavení kluků i holek jsou tu nové příběhy malého poseroutky. Máme nyní všech čtrnáct dílů deníku od Jeffa Kinneyho.

NĚCO PRO HOLKY: Hned od dvou autorek, E.Favilli a F. Cavallo, je  kniha Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky. Ve stovce medailonků přibližuje životní osudy význačných žen minulosti a současnosti. Kniha říká, že všechny lzy lze uskutečnit, když se naučíme překonávat překážky. V životě už to tak chodí, že nebývá nic zadarmo.

NĚCO I PRO KLUKY

Trilogie Martina Vopěnky Spící město, Spící spravedlnost a Spící tajemství je neobvyklou dobrodružnou cestou do světa, kde úplně všichni rodiče upadli do záhadného spánku a kde začíná nemilosrdný boj o přežití dětí ve světě dětí a zbývajících dospělých... Petra Soukupová: Klub divných dětí Příběh čtyř dětí - desetileté Mily, která má ráda zvířata,hmyz a ze všeho nejvíc pavouky, Petra, který chodí do čtvrté, vypadá na prvňáka a bojí se tmy. Katka zase nemá kamarády, připadá si tlustá a ošklivá, Franta musí chodit o berlích, a proto bývá na lidi i zlý.  Na začátku nejsou ani přátelé, spíš divné děti, co spolu tráví čas. Pak ale společně zažijí něco, na co se nezapomíná …Také na vás čeká další díl napínavé knihy od Vojtěcha Matonohy Prašina - Černý merkurit. Od prvního dobrodružství Jirky a En uplynulo několik měsíců, přímo v tajemné čtvrti si vybudovali klubovnu zvanou Doupě a objevili prašinskou část Krchleby, ze které přichází hrozba pro celé město. Pod ocelovým nebem se odehraje strhující příběh, který vyvede z omylu všechny, kdo si mysleli, že na Prašině může nastat klid.

PRO STARŠÍ DĚTI:

I když Roky pod psa napsal Markus Zusak ještě před svým bestsellerem Zlodějka knih, dojemný příběh mladíka s praštěnými nápady a velkým srdcem opět vyniká chytrým humorem a celkovou kvalitou literárního zpracování.

PRO DOSPĚLÉ ČTENÁŘE

PRO ŽENY

Petra Dvořáková: Chirurg: Před sebou neutečeš! Jde o příběh muže, který sice prochází životní krizí, ale přes všechny své přešlapy se snaží zůstat věrný svým přesvědčením a zásadám. Nic víc, ale také nic míň. Dobře napsaný "obyčejný" příběh ze života.

DETEKTIVNÍ

Bernard Minier: Sestry V květnu 1993 se začínající policista Martin Servaz účastní vyšetřování dvojnásobné vraždy. V lesích jsou nalezena těla dvou sester oděných v šatech k prvnímu svatému přijímání. Místo činu nápadně připomíná scénu z knihy Erika Langa, známého autora thrillerů, kterého se však nepodaří usvědčit. O pětadvacet let později je Servaz přivolán k záhadnému úmrtí v domě stejného spisovatele.

Robert Galbraith: Smrtící bílá Cormoran Strike a jeho společnice Robin se pustí do složitého vyšetřování, které je zavede do zákulisí britského parlamentu i do světa temných rodinných tajemství.

HISTORIE

Vlastimil Vondruška: Právo první noci Během cesty po Moravě se panoš Ota setká se svou vzdálenou sestřenicí Miladou ze Zástřizlí. Je zoufalá a prosí ho o pomoc. Žije na Krakovci nedaleko Prostějova, kde se v poslední době stalo několik podivných událostí, které vyvrcholily vraždou jejího manžela. Co je však nejhorší, z jeho smrti podezírají ji.

Michael Kocáb: Vabank 1989-1991 Sametová revoluce Odsun sovětských vojsk Autobiografický text působí trochu jako politický thriller. Autor v něm popisuje, jak se situace měnila den po dni a hodinu po hodině, ukazuje, že politika je tvůrčí a často i improvizační činnost, v níž občas není od věci brát na sebe „drzou“ odpovědnost.

PUBLICISTIKA

Aleš Palán: Raději zešílet v divočině: Setkání se šumavskými samotáři Osm rozhovorů s lidmi dlouhodobě žijícími mimo civilizaci přináší pohled do tajuplného světa, o jehož existenci nic nevíme.

VĚČNÁ KLASIKA

Michail Bulgakov: Pohár života Kniha představuje nejobsáhlejší soubor Bulgakovových povídek, fejetonů, črtů a novel, jaký byl v češtině vydán. Součástí souboru jsou i novely Osudná vejce a Psí srdce, jedny z prvních ruských vědeckofantastických próz vůbec. Skvělé ...!