Nové knihy

NÁŠ KNIHOVNÍ FOND jsme v loňském roce obohatili 409 novými knižními tituly pro děti, mládež i dospělé. Protože jde vesměs o nejžádanější knihy na současném českém knižním trhu, věříme, že mezi nimi každý najde právě tu svou nejoblíbenější. Pokud si nevíte rady, dejte na naše tipy:

PRO DĚTI A MLÁDEŽ

TÉMĚŘ PRO VŠECHNY: Příběhy Harryho Pottera a jeho kamarádů Hermiony i Rona si získaly díky fantazii spisovatelky J. K. Rowlingové už dávno nesmrtelnou slávu u dětí nejrůznějšího věku. Neváhejte a přidejte se k nim. Máme nyní všech sedm dílů v hezkém  novém vydání.

NĚCO PRO HOLKY: Po knihách humorných deníkových zápisků školačky Nikki, aneb školní mimoňky s velkou dávkou talentu pro výtvarku a trapasy, holky prahnou, protože třeba její Příběhy nešťastný lásky jsou opravdu jako ze života. Paní spisovatelka R. R. Russellová osloví i ve všech dalších dílech s titulním názvem Deník Mimoňky, které nabízíme.

PRO STARŠÍ DĚTI: Útlá knížka Petry Dvořákové Každý má svou lajnu slaví úspěch nejen u holek, ale docela dost u kluků. Se sourozenci Adamem a Kateřinou vyrůstajícími v menším městě si totiž nejen zahrají florbal, ale zažijí i mnohem víc než jedno florbalové vítězství.

PRO ZVÍDAVÉ: Autoři A. a D. MIzielińští svou oboustrannou velkoformátovou knihu Pod zemí, pod vodou pojali naprosto skvěle. Na cestě k zemskému jádru děti provázejí ilustrace spousty zvířat i podivných stvoření z mořských hlubin. Nechybějí oni obrázky nejrůznějších plavidel tak, jak s člověkem pluly časem.

PRO DOSPĚLÉ ČTENÁŘE

NEPŘEHLÉDNĚTE BESTSELLERY

Bianka Bellová: Jezero Strhující příběh o cestě na rozmezí věků s cenou Magnesia Litera. 

Patrik Hartl: Okamžiky štěstí Stejně jako autorovy předchozí knihy - Malý pražský erotikon nebo Prvok, Šampon, Tečka a Karel - opravdu pobaví.

ROMANCE

Jojo Moyesová: Jeden plus jedna Britská královna romantiky jí není náhodou. Obyčejná kniha o obyčejných životech se jako všechny autorčiny knihy obyčejně dobře čte.

Táňa Keleová - Vasilková: Lži Román slovenské autorky vypráví o krizi manželství hlavní hrdinky. Jde o manželovy lži a přetvářky, které časem náhodou vyplavou napovrch. Viola je šokovaná, i když i ona má své dosud nepřiznané tajemství.

NAPĚTÍ

J. P. Delaney: Ta přede mnou Uhrančivý, dokonale promyšlený psychothriller je plný zvratů a překvapení, kdy ani závěr nezklame.

Jane Corryová: Manželova žena Psychologický thriller, v němž každodenní lži jednotlivých postav utahují smyčku osudu čím dál pevněji a vedou k nezvratitelným událostem.

DETEKTIVNÍ

Radka Třeštíková: Osm Žánrově je to trochu detektivka, zároveň kniha humorná i romantická se správnou dávkou erotiky i thrilleru. Určitě je to kniha, kterou „zhltnete“ na posezení.

James Patterson: Citlivé místo Navazuje na předchozí knihu Přímý zásah. Ten, kdo chce vědět, jak vše nakonec dopadne, se jistě těší. Jako vždy jde o dobrý detektivní příběh.  

HISTORIE

Vlastimil Vondruška: Vzpoura goliardů Píše se rok 1261. Přemysl II. Otakar podpoří v boji o trůn římského krále proti Alfonsi Kastilskému jeho konkurenta Richarda Cornwallského, a za to má slíben majestát, propůjčující mu rakouské a štýrské léno. Jako vždy jde o další napínavý detektivní příběh Oldřicha z Chlumu.

Dirk Husemann: Slon pro Karla Velikého Román vypráví příběh o pravděpodobně největším hrdinovi středověku. Slon Abúl Abbás byl dar chalífy Hárúna ar-Rašída císaři Karlu Velikému a jeho cesta z Bagdádu do Cách je historicky písemně doložena.

HUMOR

Miroslav Macek: Saturnin se vrací Je jen na Vás, abyste posoudili, nakolik se současnému autovoi podařilo pokračování nepochybně nesmrtelné humoristické knihy Zdeňka Jirotky Saturnin, která dokonale pobavila již několik generací čtenářů.

Evžen Boček: Poslední aristokratka, Aristokratka ve varu a Aristokratka na koni František Antonín hrabě Kostka z Kostky se jako potomek šlechtického rodu vrací z New Yorku i se svou americkou manželkou a dcerou do Čech, aby převzal rodové sídlo. Trilogie patří k čtenářsky vyhledávaným humoristickým knihám posledních let.

VÁLEČNÉ

Jiří Šulc: Operace Stonewall Autor beletristickou formou zachycuje průběh úspěšné bojové  akce československých pilotů ve službách RAF v období druhé světové války, jíž bylo potopení německé ozbrojené obchodní lodi v prosinci roku 1943.

H. van Capelle, A. P. van de Bovenkamp: Berghof - utajené sídlo Hitlerovy moci Kniha, která je bohatě doprovázená unikátními fotografiemi, odhaluje spletitý obraz soukromého života jednoho z nejkrutějších diktátorů moderních světových dějin.

VĚČNÁ KLASIKA

Albert Camus: Mor Jde o slavný alegorický román, jehož děj chronologicky popisuje vypuknutí a šíření moru a postupně i boj proti němu.Camus ho psal skoro 7 let. Potěší vyznavače existencionalismu a všechny náročnější čtenáře.

Mika Waltari: Velká iluze První román slavného prozaika je trýznivým příběhem milostného trojúhelníku i symbolickou reflexí rychle se měnící doby mezi dvěma světovými válkami, touhou po nové "velké iluzi", jež nahradí iluze odcházející.

TURISTIČTÍ PRŮVODCI

Řada turistických průvodců po světových metropolích a atraktivních zemích soustřeďuje nejnovější vydání průvodců od New Yorku přes Řím až po Berlín a od Mexika přes Island až po Čínu.

 

 

Typ: