Slovo starostky

Vážení a milí petrovičtí spoluobčané,

skončily pro někoho náročné, pro jiného klidné dny vánoční a před námi je nový rok 2018.

Na jeho úvod jsme pro vás připravili a spustili nové webové stránky městské části Praha - Petrovice. Naším cílem bylo vytvořit moderní, přehledný a uživatelsky příjemnější web. Věříme, že se vám bude líbit a budete se na něm spolupodílet, protože vaše náměty nás zajímají.

Najdete zde praktické návody pro vyřizování záležitostí na našem úřadu, informace o městské části, složení a rozhodnutí samosprávy, přehledy kulturních a sportovních akcí, ale také kontakty na spolky a petrovické podnikatele působící v různých oblastech. Na webu najdete také  Petrovický zpravodaj v elektronické verzi a v neposlední řadě i fotogalerii, která doposud na našem webu chyběla.

V tomto roce budeme slavit 100. výročí vzniku samostatného československého státu. K tomuto tématu pro vás chystáme vzpomínkové akce a články v Petrovickém zpravodaji. Pokud vy sami máte zajímavé dobové fotografie, předměty či deníky po předcích, kontaktujte prosím pracovníky našeho Informačního centra a místní knihovny. Rádi bychom je využili ať už v Petrovickém zpravodaji, nebo při vzpomínkových akcích.

Stoletou historii  letos rovněž oslaví TJ Sokol Petrovice.

Významnou událostí, která nás čeká hned zkraje nového roku, je volba prezidenta naší republiky. První kolo volby proběhne 12. a 13. ledna 2018 a případné druhé kolo bude 26. a 27. ledna 2018. I tyto volby jsou důležité pro fungování naší země, a to nejen navenek, ale zejména uvnitř.

Ještě v prosinci 2017 byl na zasedání petrovického zastupitelstva schválen rozpočet pro rok 2018, a to ve výši 29 201 000 Kč. Máme tedy opět vyrovnaný rozpočet.

Každý začátek se zdá být nadějí věcí nových a pěkných, přeji, ať vám je rok 2018 přinese v co největší míře. K tomu všemu vám přeji hodně štěstí, pevného zdraví a radosti ze života.

Olga Hromasová