Slovo starostky

Vážení a milí petrovičtí spoluobčané,

dovolte mi, abych vás pozvala na pietní akt k 73. výročí Dne osvobození spojený s kladením věnců u památníků, a to od 11 hodin na našem hřbitově u hrobu obětí světových válek a od 11.30 hod. u památníku padlých v Edisonově ulici.

Důležitou informací, která si zaslouží vaší pozornost, je zahájení poměrně rozsáhlého a finančně náročného zateplení objektu polikliniky v Ohmově ulici. Rekonstruovány budou rovněž vstupní prostory polikliniky a prodejna potravin. Ve společných prostorách bude instalováno nové úspornější osvětlení, včetně podhledů. Společné prostory budou pokryty Wi-Fi signálem, který bude zdarma k dispozici všem návštěvníkům polikliniky. Samozřejmě budou vyměněny i vstupní dveře za samootvírací systém, který zlepší dostupnost pro starší pacienty, handikepované a maminky s kočárky. Ráda bych vás požádala o trpělivost a toleranci při realizaci tohoto projektu.

Náš web si již nyní můžete stáhnout v mobilní aplikaci. Mobilní aplikace Praha-Petrovice je elektronickou službou, která vás přiblíží v kontaktu s úřadem, bude vás informovat o novinkách a dění v městské části. Tato aplikace je ke stažení zdarma.

Ráda bych vám popřála krásný zbytek dubna, který je neodmyslitelně spojený s pálením čarodějnic, které i my pořádáme 26. dubna jako každý rok na hřišti ZŠ v Dopplerově ulici. Také bych ještě ráda vyzvala naše petrovické seniory, kteří mají zájem o výuku na počítači, aby neváhali a přihlásili se v naší Místní knihovně a INFOCENTRU nebo na tel.: 267 900 946, anebo na e-mailu: knihovna@prahapetrovice.cz

Olga Hromasová